Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 25.09.2019 08:15:23 

Chovatelská stanice - Netopýr Strelicia

BOM - Orsay

 

  Belgický ovčák malinois

 Orsay de Alphaville Bohemia

 nar. 14.12. 2004
  fauve, černá maska
RTG DKK  0/0
chovná,57/62,
PT - uspěla
výstava -  VD 4
zkoušky - ZOP, ZPU 1, ZM, RH-E, BH, RH FLA, OPT 1,
  chovatel: Pospíchalová Jitka, Lejšovka, Chov. stanice - de Alphaville Bohemia
Je matkou vrhu ,, A " - Netopýr Strelicia 
Nyní je matkou vrhu ,, B " - Netopýr Strelicia
 
          
 
Orsay - ( domácky Ori,nebo datel Vůddy ) - je sebevědomá , temperamentní,  kontaktní a velice akční fena, velmi rychlá s nekompromisními zákroky. Do veškeré práce se vrhá až bezhlavě - nadneseně by se dalo říci - ,, nejdřív střílí, až potom se ptá " .
Jedinou věc, co neumí ( a přitom i toto miluje ) je plavání - datlík je ,, plavochodec " - tzn.  předníma nohama tvoří cákající parník, zadníma chodí po dně. Ale jak vidí figuranta, to okamžitě umí přeplavat i řeku zcela korektně a bleskově.
Přezdívku datel Vůddy si zasloužila svým zvláštním povahovým rysem - pozornost okolí si dokáže vynucovat chováním téměř podobnému známé pohádkové postavičce.Kolikrát to vypadá, až jako by říkala ,, takhle mě budete zobat z ruky ". Orče si nevšímat nejde - hlavou umí tak skvěle hákovat a nadhazovat - to podle situace co je v daném okamžiku pro ni lepší a min. paťolec si vykoleduje vždy. Ale většinou je to hooodně dlouhé hlazení, které má moc ráda.
A jeden její pokrok, co se jí ,, konečně " v jejích téměř 5-ti letech letos povedl - ve dvou ze třech případů plavání už plave jako normální pes a ne plavochodec !!! Hurá...
 
     
 
                       
                                                               
TOPlist